مرجع لوازم التحریر ایران کجاست!؟

مرجع لوازم التحریر ایران کجاست!؟

داستان مداد رنگی و خودکار و کاغذ و دفتر از ابتدای کودکی با همه ما بوده و هست! چه در منزل باشیم چه در محل کار و یا دانشگاه همیشه نیازمند مجموعه ای اقلام و ابزارهای نوشتاری هستیم حالا هم که بزرگتر شدیم تا پایان عمر گویی این نیاز همواره با ما خواهد ماند.لوازم التحریر یک کلمه عربی است و به معنای نوشت‌افزار در زبان فارسی است که  به مجموعه ای گسترده‌ای از ابزارهایی گفته می‌شود که برای نگارش، نقاشی یا ترسیم به کار می‌روند. طبقه‌بندی این اقلام دامنه گسترده ای را در بر می گیرد و عملا هر آنچه را که برای تحصیل، کسب و کار و یا تدریس نیاز داریم بی تردید در نوشت افزار خلاصه می شود. این اقلام را معمولا با این نام ها می شناسیم نظیر: قلم: خودکار، خودنویس، روان‌نویس، اتود و لوازم رومیزی: سوراخ‌کن، منگنه، نوار چسب، پایه چسب و  و…لوازم طراحی:قلم‌مو،  مداد رنگی، مداد شمعی، آبرنگ و …پاک‌کن‌ها، جوهرها، لوازم ذخیره‌سازی و طبقه‌بندی: پوشه، کلاسور، کازیه، زونکن و …لوازم اداری: مداد، خودکار، کاغذ، دفتر، دفترچه یادداشت و …

هزاران سال است که لوازم التحریر قسمت اصلی نگارش محسوب می‌شود. مصریان باستان برای اولین بار کاغذ‌های پوستین را اختراع کردند. این کاغذها از پوست حیواناتی مانند بز و گوسفند ساخته می‌شدند. در آن زمان تنها افراد غنی و ثروتمند می‌توانستد از این کاغذها استفاده کنند. اما این کاغذها چندان هم بی‌نقص نبودند. علی‌رغم خوابانیدن آن‌ها در آهک، کاغذهای پوستین دوام چندانی نداشتند و در نتیجه دچار ترک‌خوردگی و پوست‌پوست می‌شدند. بنابراین نمی‌توانستند تاریخ و تمدن انسان‌ها را برای مدت زیادی حفظ کرده و با خود انتقال دهند.

پس از توسعه و پیشرفت اجتماعی مصریان، زمامداران سیاسی و بزرگان مذهبی مصر تمایل پیدا کردند تا تاریخ و دستاوردهای‌شان  را برای  آیندگان ثبت کنند؛ بنابراین نیاز به کاغذی داشتند که از کاغذهای پوستین دوام بیشتری داشته باشد. در این زمان با استفاده از مشتقات گیاهان کاغذی را اختراع کردند که آن را پاپیروس نامیدند و تا امروز که به کاغذ مبدل شده!

زمان شکل گیری صنعت لوازم التحریر احتمالا در اواخر 1980 و اوایل 90 است اقتصاد برنامه ریزی شده برای تحول اقتصاد بازار از تمایز صنعت فروشگاه. صنعت لوازم التحریر در چشم کارآفرینان چینی به نظر می رسد کم رنگ است اما صنعت نوشت افزار توسعه سریع ترین صنعت نور چین کامل ترین صنعت تبدیل شده است. 

 اما تاریخچه صنعت لوازم التحریر درایران نیز قدمت چندان زیادی ندارد علی اکبر رفوگران نخستین شخصی بود که خودکار را به ایرانیان معرفی نمود. او به دلیل شغل پدرش به تحریریان معروف بود . زیرا پدر ایشان یکی از بازاریان و عمده فروشان لوازم التحریر درایران بوده اند. اولین گام او در زمینه لوازم تحریر در سال 1330 بود که برای مدادهای ژاپنی وارداتی قالبی جدید طراحی نمود و تغییراتی برای سهولت استفاده از آن انجام داد و بعد از آن او با تلاش و پشتکار موفق به دریافت نمایندگی شرکت بیک و تولید خودکار بیک در سال 1336 و همچنین نمایندگی شرکت فابر کاستل برای تولید مداد سوسمار نشان در سال 1350 شد.

رشد نیاز جامعه  و ارتباطات مجازی و اینترنتی سبب شد تا فروشگاه های لوازم التحریر محکوم به ارایه و فروش نوشت افزار در یک خیابان شوند. همین امر علاوه بر اینکه زمان و انرژی زیادی از مشتریان هدر میداد  در نهایت آنها موفق نمی شدند تمامی نوشت افزار خود را از یک فروشگاه تهیه کنند چراکه به قول عامیانه" جنس آن فروشگاه جور نبود!"

بنابراین اهمیت وجود یک مرجعه کامل به همراه توزیع اینترنتی اهمیت بسزایی به خود گرفت. به همین سبب یکی از این فروشگاه های قدیمی که مرجع کامل تمامی اقلام نوشت افزار موجود در ایران است قدم به میان گذاشت تا بصورت اینترنتی خدمات و محصولات خود را به مشتریان با تضمین کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب و کمتر از سایرین ارایه کند آن مرجع بی نظیر: فروشگاه لوازم التحریر تریر است که توانسته بیش از 5هزار قلم لوازم التحریر را ارایه کند.

• اقلام اداری 380 قلم• آموزشی فانتزی 421 قلم• هدایای تبلیغاتی 1366 قلم• نوشت افزار 1302 قلم• اقلام هنری و مهندسی 782 قلم• کیف و کاور 386 قلم• دفتر، کاغذ و مقوا 231 قلم

بدون اغراق تنها فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر در ایران که توانسته علاوه بر ارایه طیف وسیعی از اقلام نوشت افزاری، پشتیبانی آنلاین و ارسال سریع را نیز در کارنامه خود ثبت کند تریر است.هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.